Geocaching Türkiye Forum

*
Merhaba, Ziyaretçi
Login için tıklayın.
Ekim 25, 2020, 08:06:59 ÖS

Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  
Gönderen Konu: Magellan eXplorist 200  (Okunma Sayısı 60701 defa)
cin
Newbie
*

« Yanıtla #15 : Mayıs 23, 2007, 10:09:06 ÖÖ »

böcek ve eşi (böcekler) ,
çok kötüsünüz  Kızgın
ben ne zahmetlere katlandım şu gps gelsinde adalar'a ilk log'u atayım diye ama yaptınız yapacağınızı  Utandım
neyse siz sevinin bu seferlik ne diyim  Öpücük
o zaman ben de öncelikli olarak GCTSDSN ye gözümü dikeyim, adalar'ı hallederiz..

rastgelelim  Sırıtan
baris
Newbie
*

« Yanıtla #16 : Mayıs 23, 2007, 11:32:09 ÖÖ »

Herkese selamlar,

evettt Gülümseme GCTADA kutusunu ilk biz bulduk  Sırıtan ve aynı yere geri koyduk  Gülümseme Ufuk'un da belirttiği gibi bu oyunun kuralı...
bu arada kutunun saklandığı yer gerçekten çok güzel kutuyu bulmaya değer  Göz kırpan

Saygılarımızla
Böcekler

Rastgele  Gülümseme
kutunun koordinatları belliyse neden bulmak için 1 saat harcadınız? belirli bir noktayı bulmak bu kadar uzun sürüyormu herzaman? konum itibari ile cihazın 4-5 metre hassasiyetinde olacağını tahmin ediyorum, bu durumda harcadığınız süre bana fazla geldi, yanılıyormuyum?
ufuk
Newbie
*

« Yanıtla #17 : Mayıs 23, 2007, 07:03:43 ÖS »

barış hava şartları ve doğal şartlar bazen gpsin sinyal sevyesini etkileyebiliyor. orasıda orman ve ağaçlık bir yer zaten hemen bulunsa oyunun zevki ve hırsı kalmazdı değil mi? Kahkaha biraz hırs ve sabır işte ilk öğreti çekirge  Sırıtan

barış gerçekten zevkli ve sürükleyici bir oyun bu. mesela ben adadaki kutuya bir cd (içinde küresel ısınma hakkına powerpoint sunumu var) küçük plastik bir inek Sırıtan (burada 5,5 yaşındaki oğlumun katkısıda var nede olsa onun ineği idi Sırıtan Sırıtan Sırıtan) log defteri (kırasiye menşeili Kahkaha) ve kalem (ikea sağolsun küçük kurşun kalemleri çook kullanışlı bu iş için  Kahkaha) Ama sadece geocaching ile ilgili yazıyı koymayı unuttum Üzgün bir kez daha kutunun yanına gittiğimde koyacağım içine  Göz kırpan

barış eğer kutuyu bulursan

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC12wmj&Submit6.x=0&Submit6.y=9

burayada kayıt et  Göz kırpan

saygılarımla

Ufuk SARNIK
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2007, 11:39:31 ÖÖ Gönderen: ufuk » Logged
bocek
Newbie
*

« Yanıtla #18 : Mayıs 23, 2007, 07:43:53 ÖS »

kutunun koordinatları belliyse neden bulmak için 1 saat harcadınız? belirli bir noktayı bulmak bu kadar uzun sürüyormu herzaman? konum itibari ile cihazın 4-5 metre hassasiyetinde olacağını tahmin ediyorum, bu durumda harcadığınız süre bana fazla geldi, yanılıyormuyum?

Merhaba Barış,

Ufuk'a aynen katılıyoruz. Kutu ormanda olduğu için GPS maximum hassasiyeti sağlayamayabilir. Ufuk'un yüklediği resimde görüldüğü gibi hassasiyet 13 metre. Biz bulmaya çalışırken de 6 metre idi. Bu şu anlama geliyor; ideal durumda bile kutu 20 metre çaplı bir çember içinde her yerde olabilir.

Ayrıca kutu çok iyi saklanmıştı Gülümseme tebrikler Ufuk Gülümseme

Bazen 5 dakika da bile kutu bulunabilir, bazen de daha uzun sürebilir... Ama bulmak her zaman çok zevkli Gülümseme

Rastgele Gülümseme
bocek
Newbie
*

« Yanıtla #19 : Mayıs 23, 2007, 07:53:20 ÖS »

Selam cin,

merak etme, kutu logunda en az 50 sayfa daha vardır Gülümseme

Rastgele Gülümseme
baris
Newbie
*

« Yanıtla #20 : Mayıs 23, 2007, 10:42:15 ÖS »

selam böcek, bu hassasiyet konusu benim ilgimi çekiyordu bende ufak denemeler yaptım. belirli noktalara waypoint koydum sonra onları google earth te açtım ve bazı durumlarda neredeyse nokta vuruşu yapmıştı Gülümseme hatta hassasiyetin 10 ila 20 metre olduğu durumlarda bile 2-3 metre farkla waypoint im doğru yeri gösteriyordu bende burdan yola çıkarak 5-6 metre hassasiyette verilmiş koordinatların en fazla 1 metre çapında olacağını düşündüm Gülümseme çokmu iyimserim  Ney tabi google earth ne kadar hassas oda ayrı bi tartışma konusu. birşey daha ekleyeyim, benim kullandığım etrex serisi garmin en ucuz modellerden, daha üst modellerin daha hassas olduğunu okumuştum bir testte. birde sorum olacak, etrafı açık yüksek bölgelerde 3 metreye kadar hassasiyet okudum ama genelde 4 uyduya kitlense ve bide DGPS olsa hassasiyet 5-6 metreye rahatça düşüyor, adadaki yer baya yüksek etrafı açık sadece çam ağaçları var ki onlarda pek etkilemez gibi geliyor, neyse deneyip görücez, üşenmezsem bende adaya bi kutu saklamayı düşünüyorum Gülümseme ama şöle zar zor bi yere Göz kırpan
cin
Newbie
*

« Yanıtla #21 : Haziran 04, 2007, 11:16:42 ÖÖ »

barış merhaba,

hassasiyet konusu, senin ve diğer gct'cilerinde yazdığı gibi birçok etkene bağlı olarak değişiyor.

ben bu haftasonu ormanın içlerinde gctYOROS u bulmaya çalırken bir çok deneyim edindim.

bu arada garmin vista orman içinde 4 mt. ye kadar indi (yeterince beklersen oluyor Gülümseme )..

görüşmek üzere..
rangertr
Newbie
*

« Yanıtla #22 : Haziran 04, 2007, 06:01:29 ÖS »

Herkese selamlar,

evettt Gülümseme GCTADA kutusunu ilk biz bulduk  Sırıtan ve aynı yere geri koyduk  Gülümseme Ufuk'un da belirttiği gibi bu oyunun kuralı...
bu arada kutunun saklandığı yer gerçekten çok güzel kutuyu bulmaya değer  Göz kırpan

Saygılarımızla
Böcekler

Rastgele  Gülümseme

inanmiyorum yaw o kadar yazdim ve bi yanlis tus... gettiiiii

efm mrb ben ozgur. foruma ilk dalisim. hassasiyet bir kutuyu koyarken bir de bulurken onemli. kutuyu koyarken averaging ozellikli bir gps varsa kullanilmali yoksa da manuel yapilmali. nasil mi; simdi kutunun ordan 10-20 kere soyle en az sanirsam 10metre kadar acilip acilip geri geliyorsunuz ve her seferinde kutunun koordinatlarini not ediyorsunuz. zaten genelde son bir-iki basamak anca degisir. kordinatlari toooooplayip olcum adedine bolerek ortalamasini aliyorsunuz. bu hassasiyet artiriyor. kaynak: complete guide to geocaching DVDsi.

e birde bulurkenki hassasiyet var tapi. her ne adar 5m yakina da gitseniz 10-15cm'lik bir kutuyu bulmak icin, hele de belirgin bir yere konmamissa, kac yeri desmek gerek birdusunun! Kahkaha:D Kahkaha

gerci benim anladigim kadariyla amac bulunmasi zor kutu saklamak degil, insanlari o gorulesi yerlere goturmek icin motive etmek. oraya kadar gitmisken kutuyu bulmak cok da zor olmamali derim. amac gibi degil de arac gibi kullaniliyor sanki. mesela geocaching yaparken elemanlar torba satiyor dogadaki copleri de toplayin gitmisken diye ve buna da cache-in, trash-out deniyor falan filan...

byte byte
rangertr
Newbie
*

« Yanıtla #23 : Haziran 04, 2007, 06:03:45 ÖS »

selam böcek, bu hassasiyet konusu benim ilgimi çekiyordu bende ufak denemeler yaptım. belirli noktalara waypoint koydum sonra onları google earth te açtım ve bazı durumlarda neredeyse nokta vuruşu yapmıştı Gülümseme hatta hassasiyetin 10 ila 20 metre olduğu durumlarda bile 2-3 metre farkla waypoint im doğru yeri gösteriyordu bende burdan yola çıkarak 5-6 metre hassasiyette verilmiş koordinatların en fazla 1 metre çapında olacağını düşündüm Gülümseme çokmu iyimserim  Ney tabi google earth ne kadar hassas oda ayrı bi tartışma konusu. birşey daha ekleyeyim, benim kullandığım etrex serisi garmin en ucuz modellerden, daha üst modellerin daha hassas olduğunu okumuştum bir testte. birde sorum olacak, etrafı açık yüksek bölgelerde 3 metreye kadar hassasiyet okudum ama genelde 4 uyduya kitlense ve bide DGPS olsa hassasiyet 5-6 metreye rahatça düşüyor, adadaki yer baya yüksek etrafı açık sadece çam ağaçları var ki onlarda pek etkilemez gibi geliyor, neyse deneyip görücez, üşenmezsem bende adaya bi kutu saklamayı düşünüyorum Gülümseme ama şöle zar zor bi yere Göz kırpan

sirf3star chipsetli gpsler -156dB sinyalleri de alabildigi icin kapali alanlarda ciddi fark yaratiyor...

byte byte
cin
Newbie
*

« Yanıtla #24 : Haziran 04, 2007, 06:36:47 ÖS »

özgür hoşgeldin  Sırıtan

diğer başlıklarda adını yazmadığın için, ben merhaba "rangertr" yazmak istemediğim için hoşgeldin faslı biraz geç oldu  Göz kırpan
hassasiyetle ilgili yazdıklarında güzel detaylara değinmişsin, ayrıca bir cd den bahsetmişsin.
ben internette arayacağım zira bulamazsam gırtlağına yapışacağım bilesin  Dil çıkaran

not: söylemiş olduğun chipset gömülü gps'ler çok pahalı olduğu için, iyisimi biz gps i havaya oğru kaldırmaya devam edelim.

rastgele  Şaşırmış
Piyanistanbul
Newbie
*

« Yanıtla #25 : Temmuz 12, 2009, 05:21:34 ÖS »

Merhaba;

Aranıza yeni katılıyorum. Tam da navigasyon cihazı ararken bu siteye denk geldim. Demek ki bayağı araştırma yapmışım. Yarın öbürgün almayı düşündüğüm gpsturk adlı markanın 9007 modeli var. Sizinle aynı kulvarda yarışmak üzere bu ürünün artı ve eksileri hakkında bana bilgi verebilir misiniz?

www.gpsturk.net

Eğer bu macerada kullanamayacaksam boşu boşuna almayayım.

Herkese sevgiler,
İlker
tolgaozer
Newbie
*

« Yanıtla #26 : Aralık 27, 2009, 10:54:38 ÖS »

herkeze selamlar,

Piyanistanbul,  bende senin gibi outdoor için GPS ararken bu siteye üye oldum ancak insanların geocaching e olan ilgisizliğine şaşırdım. site pek kullanılmıyor.

mesajlar 2007 yılından,

Ben yakında Garmin oregon 550 almayı planlıyorum, eger hala magellanı almadıysan buna da bir bak. Artik koca istanbulda seninle ikimiz kutu saklar ve birbirimizin kutularını buluruz GülümsemeGülümseme
Magellan
Newbie
*

« Yanıtla #27 : Ocak 19, 2010, 10:38:23 ÖÖ »

Tüm site üyelerine Selamlar,
Siteye bugün üye oldum ve ilk mesajımı yazayım dedim.
Konu ismi dikkatimi çektiği için forum içeriğini okudum ve yazıların çok eski tarihli olduğunu gördüm.
Bu siteyi canlandırmak gerektiği düşüncesindeyim, Globalleşen dünyada insanlar bu oyunu farklı ülkelere ulaşarak oynarken,ülkemizde oyunun pek revaçta olmadığını sitenin traffic rank inden ve bize gelmeyen taleplerden anlayabiliyoruz.
Nick den de anlaşılacağı gibi ben GPS markasının Türkiye temsilciliğin de Teknik müdür olarak görev yapıyorum.
Açık konuşmak gerekirse amacım tabiki bu oyunu ülkemizde canlandırmak ve biraz da ticari düşünebilirsiniz.
GPS ile ilgili sorulacak her türlü soruya buradan cevap verebilirim. ve hatta sadece site üyelerine özel sayın moderatörün de izni ile (belirleyeceğimiz bir geçmiş tarihtede olabilir üye olanlara yada yeni üye olacaklara) çok iyi bir kampanya yapıp GPS kullanıcısını ve bu oyunu oynayanları arttırmak.
Site üyelerinden GPS kullanıcıları ismimden beni tanıyabilirler ben çoğunu isimlerinden tanıyorum.
Rasgele diyerek saygılarımı iletiyorum.
MSTCK
Newbie
*

« Yanıtla #28 : Şubat 20, 2010, 04:36:25 ÖS »

Değerli Magellan,

Bugün Habertürk gazetesinin bu konu hakkında tam sayfa bir yazı hazırlamış olması sanırım bu paylaşımın katlanarak büyümesine yardımcı olacaktır. Çünkü bende aynen bu haber sayesinde siteye dahil olma şansını edindim.

Günümüz dünyasında birazcık da olsa şehirlerin koşturmasından bizi uzaklaştıracak, çok da maliyetli olmayan bu aktiviteyi ne kadar çok insana aktarabilirsek o kadar eğlenceli olacaktır.  Öncelikle amacın doğal güzelliklerin paylaşımı olduğunu unutmadan, heyecanı arttırmak amacıyla yarışma ortamının yaratılması yerinde olacaktır.

Günlük hayatımıza yeni yeni girmekte olan bu cihazlara ait dikkat etmemiz gereken konuları bizlere aktarırsanız minnettar olurum.

Tüm kullanıcılara en içten dileklerimle, Rastgele  Gülümseme
mexmett
Newbie
*

« Yanıtla #29 : Şubat 24, 2010, 11:50:35 ÖS »

Herkese merhabalar, bende gazetede haberi okuduktan sonra böyle bir aktiviteden haberdar oldum. Şimdi ilk olarak GPS cihazı arıyorum, tecrübeli arkadaşların marka ve model tavsiyelerini bekliyorum.
Hoşçakalın.
Sayfa: 1 [2] 3
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.1 | SMF © 2006, Simple Machines LLC

XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli! Dilber MC Theme by HarzeM
Bu Sayfa 0.06 Saniyede 16 Sorgu ile Oluşturuldu